Změna cen Srealit

23.2.2010

Realitní segment je velmi konkurenční, a to zejména v Praze. Podle mého názoru jde o navýšení ceny, které cenou 0,5 Kč určitě neskončí (zboží.cz je na 1 Kč/klik a zdražení je jen otázkou času). Ochrana před roboty je problematická, zejména pokud mění svoji IP adresu. Útoky bych očekával a i Google běžně nahrazuje kredity poškozeným klientům, pokud se samiozvou...

Seznam pevně drží svou cenovou politiku a na snížení/změnu nového obchodního modelu bych nevsadil ani korunu. Kdo na to bude mít, zaplatí. Kdo ne, musí hledat jiné cesty propagace na internetu (jiné realitní servery, SEO, PPC). To ale vyžaduje práci uvnitř realitních firem - psaní textů, vytváření podstránek , průběžnou práci s webem a reklamními produkty. Pokud si toto majitelé realitních (a nebo i jiných) firem neuvědomí a nezačnou něco dělat, zůstanou nadále rukojmími jednotlivých významných serverů v daném oboru.

Konkurenti Srealit jistě zaznamenají krátkodobé nárůsty inzerátů a tržeb. Uvidíme ale, na jak dlouho. Realitním firmám, které dosud spoléhaly (a drtivá většina nadále spoléhá) na jednoduché řešení (zaplatit si reklamu na největším serveru v ČR), bych poradil hledat jiné formy zviditelnění na internetu. Možnosti jsou, vždyť slovní spojení "byty praha" denně hledá průměrně 558 lidí.

To, co se dále nabízí, je vytvoření naprosto konkrétních sestav PPC (= platba za proklik) kampaní. Chápeme, že zkušenost s PPC může být negativní (malá efektivita), ale z 90% je to způsobeno špatnou prací s nastavením a správou kampaně. Málo slov, příliš obecná slova, nastavení denního limitu, směřování do podstránek webu atd.

Pokud opravdu chcete získat z internetu maximum a nebýt jen platícím a slepými ovcemi, navrhuji Vám poptat naše ŘEŠENÍ.

Jan Kareis

Vyplňte nezávazně kontaktní formulář nebo nás kontaktujte na telefonních číslech +420 222 873 234, +420 776 639 256.

© 2018 Clever Solutions s.r.o. | Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.
PPC reklamní systém, který zefektivní Vaši internetovou prezentaci. Svářečka pro profesionály TELWIN. Rotopedy od nejlevnějších až po špičkové modely.